HAKKIMIZDA

2005 yılında kurulan K2 Mimarlık ve Proje Yönetimi Ltd. Şti, mimari ve iç mimari proje, kentsel tasarım, proje yönetimi ve uygulama alanlarında çalışmalar yapmaktadır. Mimari ve iç mimari tüm işlerin kontrolünü elinde tutan, büyük ölçekli projeleri, esnek organizasyonu ile kolaylıkla yürüten ve yöneten bir yapıya sahip olan K2 Mimarlık’ı diğer firmalardan ayıran özellik, üstlendiği işleri; tasarım sürecinin başından, yapım aşamasının sonuna dek yaşanan bir bütün olarak görmesidir.

K2 Mimarlık; hastane, eğitim, fabrika ve çok amaçlı yapılar gibi kompleks teknik altyapıya sahip projeleri hakkında başarılı deneyimler elde etmiş bir firmadır. Ekip olarak, tasarımda bütünselliğin ve disiplinler arası alanlarda başarılı bir koordinasyonun önemine değer vermektedir ve bu konuda büyük projeleri başarılı bir şekilde yürütmektedir.

2013 yılından itibaren projeleri BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) ortamında oluşturmakta ve uluslararası projeleri yürütürken de bu metodu kullanmaktadır.

KURUCU ORTAKLAR

Köksal Aksoy

Köksal Aksoy

Y. Mimar

1975 yılında doğdu. Çanakkale Anadolu Lisesi’nde orta öğretimini tamamladıktan sonra, OGÜ Mimarlık Bölümünü bitirdi. YTÜ Mimarlık fakültesi Bilgisayar Ortamında Mimarlık Yüksek Lisans programında Yüksek Lisansını tamamladı. Yüksek Lisansı sürecinde MIT Üniversitesiyle uluslararası projelerde yer aldı. Çeşitli Ulusal Mimari ve Kentsel Tasarım Yarışmalarında ödüller aldı ve jüri üyeliğinde bulundu. Mesleki faaliyetlerini 2005 yılından bu yana ortağı olduğu K2 Mimarlık ve Proje Yönetimi Ltd.Şti.’nde sürdürüyor.

Bülent Çetin

Bülent Çetin

Y. Mimar

1976 yılında İstanbul’da doğdu. Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde orta öğretimini tamamladıktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünü bitirdi. Aynı fakültenin Bilgisayar Ortamında Mimarlık Yüksek Lisans programında yüksek lisansını tamamladı. Mesleki faaliyetlerini 2005 yılından bu yana ortağı olduğu K2 Mimarlık ve Proje Yönetimi Ltd.Şti.’nde sürdürmektedir. Bilgi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak Mimari Proje Dersi Yürütücülüğü yapmaktadır.

ÖDÜLLER

Yapım Yılı Ulusal Mimari Yarışmalar Ödüller
2002 Kadıköy Meydanı ve Çevresi Kentsel Tasarım Yarışması Mansiyon
2005 Pendik Belediyesi Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışması Mansiyon
2007 Denizli Belediyesi Hizmet Binası Ulusal Mimari ProjeYarışması Satınalma
2010 Düzce Ticaret Odası Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışması 1.lik Ödülü
2012 Çanakkale Yerel Yönetim Binası ve Kültür Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması Mansiyon
2013 T.C M.E.B Balıkesir-Bandırma Eğitim Eğitim Kampüsü Ulusal Mimari Proje Yarışması 1.lik Ödülü
2013 Çanakkale Kent Meydanı ve Çevre Düzenlemesi Ulusal Kentsel Tasarım Proje Yarışması 1.lik Ödülü